3 proste zmiany stylu życia dla zdrowszego Ciebie

image

Ekspert fitness Brooke Bevan dzieli się prostymi wskazówkami, które pomogą zwiększyć Twoje zdrowie każdego dnia!

Zmiana nawyków i stworzenie zdrowszego siebie to stosunkowo prosty proces. Czasami to życie i zobowiązania stają na drodze do wprowadzenia zmian na stałe. Z czasem wpadamy z powrotem w nasze złe nawyki życiowe, desperacko próbując się z nich wygrzebać. Kluczem jest powolne rozpoczynanie, aby zmiany były trwałe. Nasza Ambasadorka Społeczności - Brooke Bevan, zebrała kilka prostych zmian w stylu życia, abyś był zdrowszy. Wybierz jedną rzecz, którą możesz zmienić w każdym z obszarów, zaczynając od dziś, a następnie sprawdź za trzy miesiące, co jeszcze możesz zacząć wdrażać.

Ruszaj się często

Twoja rutyna nie musi być skomplikowana, może być tak prosta jak chodzenie po schodach w pracy, przejście na biurko stojące, chodzenie lub jazda do pracy zamiast łapania autobusu. Idealnie byłoby zrobić 2-3 sesje siłowe. Wzmocnienie mięśni zapewni wsparcie stawom i pomoże wyeliminować drobne bóle, które pojawiają się wraz z wiekiem. Ruch jest kluczem do utrzymania zdrowego serca, regularne kurczenie się mięśni pomaga stymulować układ limfatyczny, który pomaga wypłukać wszelkie toksyny i patogeny przechowywane przez organizm. Plus! To zwiększyć swoje poziomy endorfin i sprawia, że czujesz się szczęśliwszy.

Jedz czysto (i wyeliminuj cukier).

Używam 80:20 zasada, jeśli chodzi o czyste odżywianie, bo na koniec dnia jesteśmy ludźmi i nadal musimy żyć. Jedzenie czyste jest tak niesamowicie proste. Wróć do kuchni i zacznij eksperymentować, jeśli nie jesteś zbytnio kucharzem spróbuj mięsa i trzech warzyw. Jeśli ma to być dla Ciebie duża zmiana, spróbuj 3 całkowicie czystych dni w tygodniu. Natychmiast zauważysz, jak bardzo lepiej się czujesz i ile masz więcej energii. Chcemy, żeby to była zmiana stylu życia, a nie rozwiązanie w postaci pomocy technicznej, zacznij od małego i dodaj dodatkowy dzień w każdym miesiącu.

Zasypiaj.

Sen jest kluczem do regeneracji, jest to czas, w którym nasze ciała naprawiają i zwalczają choroby. Idealnie powinieneś dążyć do 7-9 godzin wysokiej jakości snu na dobę. Rzeczy, które mogą wpływać na jakość snu - alkohol, ciepło i ekspozycja na światło. Spróbuj stworzyć zaciemniony pokój, wyłącz komputer, telefon i telewizor co najmniej godzinę przed snem, a jeśli masz luksus chłodzenia swojego pokoju, optymalna temperatura dla dobrego snu to 18 stopni. Nie jesteś pewien swojego zdrowia związanego ze snem? Tam są liczne aplikacje out tam które pomagają ciebie śledzić twój sen jakość - używam "Sen Cykl".

Rozpoczęcie pracy to najtrudniejsza część. Zacznij od małego, wyznacz cele i podchodź do tego z dnia na dzień. Nie dostaje w dół na sobie jeżeli ty masz zły dzień, akceptuje je dla co ja jest i zaczynać znowu następny dzień. Te małe poprawki w końcu staną się nawykiem i częścią Twojej codziennej rutyny. Poczujesz się lepiej fizycznie i psychicznie, pomoże to zmniejszyć poziom stresu i okaże się, że nie chorujesz tak często. Na co czekasz?

O Brooke

Brooke jest trenerem Strength & Conditioning, właścicielem CrossFit 4000 & Women's Health Magazine Fitness Expert. Zwycięzca 2016 Women's Health Next Fitness Star, student fizjoterapii i wariat fitnessu i żywienia. Brooke jest poświęcona zmianie oblicza treningu siłowego dla Kobiet, jednocześnie promując zdrową dietę i bezstresowy styl życia dla korporacyjnych high flyers.