Akupresura: Punkty nacisku, utrata wagi i korzyści

image

Akupresura to starożytny chiński zabieg odnowy biologicznej, który jest bardzo podobny do akupunktury. Ten system wellness wykorzystuje różne punkty docelowe wokół ciała, do którego ciśnienie ma być stosowane. Po prostu, akupresura jest akupunktura bez igieł.Akupresura została wykorzystana przez wieki w leczeniu niezliczonych chorób, zrelaksować ciało i zapewnić ulgę dla bólów i bólów. Interesujące odkrycie wykazało również, że akupresura jest bardzo korzystna w zwiększaniu metabolizmu w organizmie i pomaga ludziom pozostać sprawnym i aktywnym.

Jak działa akupresura?

Akupresura ma na celu wykorzystanie mądrości zgromadzonej przez Tradycyjną Medycynę Chińską (TCM) do uzdrawiania ciała na wiele sposobów. Zarówno akupunktura jak i akupresura wykorzystują różne punkty, które biegną wzdłuż 12 meridianów w ciele. Są one uważane za ścieżki energetyczne, które przenoszą "qi" lub "chi", które są terminami używanymi do opisania "energii życiowej". Wśród ludzi panuje przekonanie, że choroby są powodowane i rozprzestrzeniane przez pewne blokady w 'qi', które nie pozwalają energii płynąć w ciele. Akupresura i akupunktura mają na celu przywrócenie "qi" za pomocą ciśnienia i igieł odpowiednio do odblokowania tych ścieżek energii i przywrócenia przepływu energii.Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z powodu, dlaczego niektórzy ludzie łatwo przybierają na wadze, podczas gdy innym udaje się zachować szczupłą sylwetkę. Typ ciała osoby jest określana przez ich tempo przemiany materii. Osoba o wysokim tempie metabolizmu jest w stanie spalić tłuszcz i kalorie szybciej, nawet gdy ciało jest w spoczynku. Z drugiej strony, niski wskaźnik metabolizmu nie wykorzystuje kalorii dla energii i jest przechowywany z dala i odkłada się jako nadmiar tłuszczu w organizmie. Akupresura jest znana z tego, że stymuluje przepływ energii w organizmie w celu poprawy metabolizmu, a tym samym pomaga w utracie wagi. Tradycyjna Medycyna Chińska zachęca do utraty wagi poprzez umożliwienie wydalenia nadmiaru ciepła i wilgoci z organizmu, a także wspieranie organów odpowiedzialnych za sprawne trawienie. Tutaj ciepło i wilgoć są słowami używanymi do opisania braku równowagi energii, a nie fizycznego stanu ciała. Ludzie, którzy specjalizują się w akupresurze używają tych starożytnych technik, aby wyśrodkować ciało, zrównoważyć energię i pozwolić organizmowi spalać tłuszcz w sposób naturalny i efektywny.

Jakie są różne punkty akupresury?

Akupresura wymaga stosowania nacisku na różne punkty w ciele, aby zrównoważyć przepływ energii.

Punkt ucha

Zacznij od umieszczenia kciuka bezpośrednio przed trójkątnym płatkiem znajdującym się z przodu ucha. Możesz również znaleźć punkt ucha, przykładając palec do szczęki oraz otwierając i zamykając usta, aby znaleźć obszar, w którym występuje najwięcej ruchów. Wskazane jest również użycie punktu kciuka, ponieważ obejmuje on większą część powierzchni.

Po zlokalizowaniu punktu ucha należy wywierać na niego średni lub duży nacisk nieprzerwanie przez trzy minuty. Punkty wokół ucha znane są jako SI19, TW21 i GB2 w akupresurze. Punkty te współpracują ze sobą, aby poprawić przepływ energii w celu kontrolowania apetytu i głodu, jak również poprawić trawienie w organizmie. Punkt ucha łączy w sobie trzy lub więcej punktów nacisku w jednym obszarze, co czyni go bardzo skutecznym.

Górna warga

Punkt akupresury o nazwie GV26 znajduje się pomiędzy górną wargą a nosem. Możesz zlokalizować ten punkt podążając za naturalnym załamaniem lub wgłębieniem górnej wargi, zwanym philtrum. Po zlokalizowaniu tego punktu, stosuj średni nacisk na ten obszar przez pięć minut jednorazowo, a następnie powtarzaj dwa razy dziennie. Dla lepszego efektu użyj punktu kciuka. Punkt na górnej wardze jest również znany z tego, że hamuje apetyt i pomaga organizmowi kontrolować głód.

Wewnętrzny łokieć

Wewnętrzny punkt łokcia nazywany jest LI11 i znajduje się po wewnętrznej stronie zgięcia łokciowego, blisko zewnętrznej części łokcia. Punkt ten jest ściśle związany z procesem trawienia w organizmie. Uciskaj ten punkt kciukiem przez jedną pełną minutę, każdego dnia. Uciskanie wewnętrznej części łokcia pobudzi pracę jelit, uwolni nadmiar ciepła i wilgoci z ciała oraz przywróci równowagę energetyczną, co poprawi czynności trawienne.

Pozostałe punkty

Poza tymi trzema głównymi punktami, inne punkty ucisku na całym ciele znajdują się w okolicach kolan, poniżej pępka, w okolicach kostek i blisko żeber.

Podsumowanie

Akupresura jest starożytną chińską metodą leczenia, która nie ma żadnych negatywnych skutków ubocznych i jest całkowicie bezpieczną metodą, którą można włączyć do swojego codziennego trybu życia. Podczas gdy niektórzy ludzie mogą zauważyć znaczną utratę wagi, korzyścią dla innych może być poprawa zdrowia jelit, złagodzenie stresu i bardziej kontrolowany apetyt. Korzyści z akupresury różnią się w zależności od osoby, ale wiadomo, że jest korzystna dla wszystkich. Akupresura powinna być również połączona ze zdrową dietą i reżimem ćwiczeń. Odżywianie, które dostarczamy do naszego organizmu pochodzi z żywności, którą spożywamy i zawsze zaleca się unikanie żywności, która powoduje, że organizm czuje się ospały i niespokojny. Pamiętaj, aby pozostać aktywnym i ćwiczyć kilka razy w tygodniu, aby utrzymać mięśnie, stawy i kości funkcjonujące w zdrowy sposób.