Co powinni jeść mężczyźni, aby schudnąć

image

Opony brzucha i podwójny podbródek nie wyglądają dobrze na nikogo, czy to mężczyzna czy kobieta. Ale kiedy mężczyźni chcą przejść na dietę, muszą celować w ciemno. Magazyny i książki dietetyczne oferują mnóstwo porad dotyczących odchudzania dla kobiet, ale jest ich niewiele dla mężczyzn. Co mężczyźni powinni jeść, aby schudnąć zawsze było trochę tajemnicą.

Jedna dieta nie pasuje do obu płci, mówią eksperci. Mężczyźni mają inne wymagania kaloryczne i odżywcze w porównaniu z kobietami. Amerykańska FDA zaleca spożycie około 2500 kalorii dziennie dla mężczyzn w wieku 19 lat i starszych, w porównaniu do 1800 kalorii dla kobiet, ponieważ mężczyźni mają większą masę mięśniową niż kobiety. Męskie diety muszą również brać pod uwagę fakt, że mężczyźni są bardziej podatni na zaburzenia stylu życia, takie jak choroby serca, rak i cukrzyca.

Dobrą wiadomością jest to, że mężczyźni mogą schudnąć szybciej ze względu na wysoki poziom męskiego hormonu testosteronu. Tak więc, jeśli chcesz handlować brzuch piwny na płaski abs, po prostu zachować te proste wskazówki w umyśle:

1. Dziewięć porcji owoców i warzyw

Podczas gdy każdy jest zalecane do jedzenia co najmniej pięć porcji owoców i warzyw dziennie, lekarze mówią mężczyźni powinni zawierać 7-10 porcji owoców i warzyw dziennie. Dodatkowy błonnik zawarty w owocach i warzywach pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu, zmniejszając tym samym ryzyko chorób serca.

Możesz zjeść dwie porcje warzyw podczas głównego posiłku i przemycić więcej podczas przekąsek. Na przykład, zjedz kanapkę z plasterkami pomidora i ogórka lub kawałkami owoców z płatkami śniadaniowymi.

2. Trzy porcje nabiału

Dorośli mężczyźni powinni spożywać 3 porcje nabiału. Trzy porcje nabiału zaspokoją dzienne zapotrzebowanie dorosłych mężczyzn na wapń. Zapotrzebowanie na wapń jest wyższe wraz z wiekiem, a ryzyko osteoporozy wzrasta wraz z wiekiem, a nabiał może pomóc zmniejszyć to ryzyko.

3. Włącz chude mięso

Mutton curry może być twoją słabością, ale powinno być ograniczone tylko do specjalnych okazji. Czerwone mięso ma więcej kalorii i wyższy poziom cholesterolu. Mężczyźni potrzebują więcej białka niż kobiety, ponieważ ważą więcej, ale najlepiej jest trzymać się chudych źródeł białka, takich jak ryby, piersi z kurczaka na co dzień. Grilluj lub gotuj na parze zamiast smażyć, aby uniknąć dodatkowego tłuszczu. Dodatkowo, włącz do swojej diety więcej białek roślinnych, takich jak fasola nerkowa, orzechy, nasiona i tofu.

4. Ogranicz spożycie alkoholu

Ogranicz picie alkoholu do 1 lub 2 razy w tygodniu. Wypicie lampki czerwonego wina jest jedną z najlepszych opcji, ponieważ nie tylko dostarcza przeciwutleniaczy, ale także ma mniej kalorii niż inne napoje alkoholowe.

5. Bądź ostrożny przy zamawianiu na mieście

Wybierz raczej gotowany ryż, parowane wontony niż ich smażone wersje. Jeśli masz ochotę na pizzę, upewnij się, że jest to cienka skórka, a nie nadziewana. Jeszcze lepiej, zacznij od zupy lub sałatki, abyś zjadł mniej dania głównego.

6. Kontrola porcji

Bierz małe porcje i jedz mniejsze kęsy niż zwykle. Im dłużej zajmie Ci dokończenie posiłku, tym bardziej będziesz się czuł najedzony. Co więcej, częste jedzenie małych posiłków jest lepsze niż zjadanie trzech dużych porcji dziennie. Jeśli po długim treningu na siłowni poczujesz głód, wypij białko serwatkowe lub wybierz chude mięso, takie jak białka jaj i kurczak, zamiast jeść tylko pokarmy bogate w węglowodany. Pomoże Ci to poczuć się pełnym i utrzyma Twój metabolizm w górze.

Plan diety

Jedzenie odpowiedniego rodzaju żywności jest kluczowe dla zdrowego Ciebie. Idealnie jest przestrzegać dobrze przemyślanej diety zaplanowanej zgodnie z Twoimi potrzebami i wymaganiami. Dla mężczyzn idealnym rozwiązaniem jest dieta 1500 kalorii.

Podsumowanie

Aby pozostać zdrowym i sprawnym, dbanie o to, co się spożywa, stało się istotną częścią naszego życia. Dla mężczyzn lub każdego, kto stara się zachować sprawność fizyczną, poprawa zdrowia może być tak prosta, jak stosowanie zdrowszej diety i zapewnienie sobie większej ilości snu. Zwiększenie spożycia owoców i warzyw, pełnoziarnistych zbóż i beztłuszczowych produktów mlecznych; wraz z regularnymi ćwiczeniami jest kluczem do zdrowego życia, które jest zdrowe i wolne od dolegliwości.