Ćwiczenia aerobowe: Rodzaje, korzyści i utrata wagi

image

Co to są ćwiczenia aerobowe?

Ćwiczenia aerobowe to umiarkowanie intensywna aktywność fizyczna, która poprawia wydolność układu krążeniowo-oddechowego i ogólny stan zdrowia. Ćwiczenia aerobowe zaliczane są do określonej aktywności fizycznej, która powoduje, że ciężko oddychasz i pocisz się. Ćwiczenia te mają ciągły rytm, który angażuje wszystkie duże grupy mięśni. Ogólnie rzecz biorąc, ćwiczenia aerobowe sprawią, że poczujesz się lekko zdyszany. Można jednak utrzymać aktywność przez dłuższy czas bez odczuwania potrzeby siadania i łapania oddechu. Najpopularniejsze formy ćwiczeń aerobowych to pływanie, bieganie i chodzenie. Możesz wykonywać ćwiczenia aerobowe dla utraty wagi w domu, jak również, wykonując czynności fizyczne, takie jak marsz punktowy, jogging punktowy, skakanie, taniec, lub po wideo ćwiczeń aerobowych dla utraty wagi.

Rodzaje ćwiczeń aerobowych

Istnieją różne rodzaje ćwiczeń aerobowych, które wahają się w zakresie trudności i czasu. Lista ćwiczeń aerobowych obejmuje funk, hip-hop, kickbox, boot camp i cardio, między innymi. Zajęcia cardio są klasyfikowane jako początkujące, średniozaawansowane i zaawansowane. Pamiętaj, aby wybrać poziom, który pasuje do Twojego stylu życia i sposobu ćwiczenia.

Zajęcia o niskiej intensywności:

Te zajęcia są optymalne dla początkujących i średnio zaawansowanych ćwiczących. Jedna stopa zawsze znajduje się na ziemi.

Zajęcia o dużej intensywności:

Obie stopy opuszczają podłoże. W trakcie zajęć wykonuje się wiele czynności związanych z balansowaniem i skakaniem, do czego potrzebna jest doskonała forma fizyczna. Jeśli obawiasz się kontuzji, cierpisz na artretyzm lub problemy z kręgosłupem, powinieneś trzymać się zajęć o niskiej intensywności.

Korzyści płynące z ćwiczeń aerobowych

Istnieje wiele korzyści płynących z ćwiczeń aerobowych dla tych, którzy ćwiczą codziennie. Twoje mięśnie sercowo-naczyniowe i oddechowe stają się silniejsze, co powoduje zwiększone krążenie krwi w całym organizmie. Ćwiczenia aerobowe przynoszą korzyści, które obejmują:

Większa objętość uderzeń

Ilość krwi, jaką serce pompuje przy każdym uderzeniu, nazywana jest objętością wyrzutową. Regularne ćwiczenia wzmacniają serce i poprawiają objętość wyrzutową. Serce zwiększa swoją masę, co powoduje, że więcej krwi jest pompowane przez ten organ.

Zwiększona wytrzymałość

Dzięki regularnemu cardio, Twoje mięśnie mogą wchłonąć zwiększoną ilość tlenu. Zyskujesz większą wytrzymałość i nie męczysz się łatwo. Dzieje się tak, ponieważ mięśnie mogą pobierać więcej tlenu z krwi w porównaniu do przeciętnej osoby.

Ćwiczenia aerobowe dla utraty wagi

Ćwiczenia aerobowe są doskonałym lekarstwem na utratę wagi. Ćwiczenia te nie tylko redukują tkankę tłuszczową, ale również pomagają zwiększyć wytrzymałość mięśni. Dodatkowo, aby schudnąć, organizm potrzebuje zwiększonego dopływu tlenu - dlatego ćwiczenia aerobowe są najkorzystniejszym sposobem na utratę zbędnego tłuszczu. To pozwala na utratę wagi poprzez poruszanie się przez długi czas bez zmęczenia.Twoja obecna waga z pewnością wpłynie na ilość schudnąć. Cięższa osoba z pewnością straci więcej wagi uprawiając aerobik w porównaniu do kogoś o normalnej wadze.

Ćwiczenia aerobowe w domu

Ćwiczenia aerobowe można łatwo wykonać w domu z niewielkim lub żadnym sprzętem. Wykonywanie tych ćwiczeń jest idealne dla osób, które nie mają czasu, aby chodzić na zajęcia każdego dnia. Ćwiczenia aerobowe dla utraty wagi w domu obejmują następujące elementy:

Skakanie na linie

Skakanie na skakance przez 15 do 25 minut każdego dnia pomaga zwiększyć świadomość ciała, koordynację ręka-stopa i zwinność.

Obwód aerobowo-siłowy

Obwód aerobowy to seria pięciu ćwiczeń, w tym przysiady, wypady, dipy, pompki i skręty tułowia. Obwody aerobowe mają na celu podniesienie tętna. Ćwiczenia te koncentrują się na wszystkich głównych grupach mięśniowych. W rezultacie całe ciało jest ujędrnione, a funkcje sercowo-naczyniowe drastycznie wzrastają. Ćwiczenia te są o umiarkowanej intensywności, więc nie powinny być dla Ciebie zbyt trudne. Jeśli jednak zauważysz, że ciągle zatrzymujesz się na odpoczynek, powinieneś wybrać trening o niskiej gęstości. Obwód kończy się minutą ćwiczeń biegania w miejscu. Idealnie byłoby, gdyby jedna sesja ćwiczeń obejmowała od 2 do 3 obwodów.

Bieganie

Bieganie jest jednym z najlepszych ćwiczeń aerobowych. Może poprawić Twój nastrój, drastycznie zredukować tkankę tłuszczową, poprawić stan zdrowia Twojego serca, a także nadać Ci tonę i atletyczną sylwetkę w ciągu kilku miesięcy, by wymienić tylko kilka z nich. Pomimo swoich zalet, bieganie jest bardzo trudne dla przeciętnej osoby prowadzącej siedzący tryb życia. Kiedy już nabierzesz wprawy, bieganie staje się dla Ciebie najlepszym ćwiczeniem, nie tylko fizycznym, ale i psychicznym. Dlatego właśnie bieganie znajduje się na szczycie listy ćwiczeń aerobowych. Aby uniknąć kontuzji, takich jak zwichnięcia, pamiętaj o (odpowiedniej rozgrzewce przed ćwiczeniami i) rozciąganiu po ćwiczeniach.

Spacer

Jeśli bieganie wydaje Ci się zbyt trudne, zawsze możesz zacząć ćwiczenia od codziennego chodzenia. Uważa się, że energiczne chodzenie jest równie zdrowe jak bieganie, jeśli chodzi o zmniejszanie chorób serca i otyłości. Podczas wykonywania tego ćwiczenia upewnij się, że nosisz buty z dobrym wsparciem dla kostek, aby zmniejszyć liczbę urazów. Jednym z najlepszych sposobów na chodzenie jest korzystanie z fitness tracker obok. Idealnie, należy przejść 10,000 kroków dziennie. Najlepszym sposobem, aby to osiągnąć jest dodanie dodatkowego 1000 kroków do dziennego celu każdego tygodnia.

Podsumowanie

Zaleca się, aby każda osoba ćwiczyła przez minimum 30 minut każdego dnia, aby pozostać zdrowym. Ćwiczenia aerobowe są najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu za jednym zamachem. Jednakże, jeśli jesteś nowy w tej formie, powinieneś skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że jest to właściwe ćwiczenie dla Ciebie. Nie wszystkie ćwiczenia pasują do każdej osoby. Dla niektórych, relaksujące rozciąganie, takie jak joga lub medytacja, może być pomocne. Dla innych jednak, aby osiągnąć ten sam cel, konieczne są ciężkie treningi. Jeśli utrata wagi jest Twoim głównym celem, powinieneś znaleźć ćwiczenia, które są najlepsze dla Ciebie i trzymać się ich, wraz z dietą, która działa w celu osiągnięcia celu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz