Pięć sposobów na walkę z tłuszczem pod pachami

image

Zamierzasz nosić tego lata bez rękawów? To może być dobry moment, aby sprawdzić, czy nie masz przypadkiem tłuszczu pod pachami.

Ten zwisający pod pachami tłuszczyk nie jest łatwy do zrzucenia, ale możesz wzmocnić mięśnie w niektórych miejscach, aby sprawić, że będzie wydawał się bardziej zwarty. Połączenie ćwiczeń kardio na spalanie tłuszczu i ćwiczeń siłowych na mięśnie ramion, barków i górnej części ciała powinno załatwić sprawę. Dieta o obniżonej kaloryczności jest niezbędna do zrzucenia zbędnych kilogramów.

Ćwiczenia, które polecamy

Push-upy Najbardziej efektywne ćwiczenie na rozwój ramion i górnej części ciała. Połóż się na brzuchu na ziemi z wyprostowanymi nogami i stopami ugiętymi tak, by palce były oparte o podłogę. Umieść dłonie pod barkami, łokcie ugięte i trzymaj blisko boków ciała. Używając mięśni ramion i górnej części ciała, wyciągnij ręce, aby podnieść klatkę piersiową i biodra z podłoża. Opuszczamy ciało jak najbliżej podłoża, nie dotykając go, zginając łokcie. Wyprostuj ramiona, aby powrócić do pozycji uniesionej. Wykonaj cztery zestawy po 20 do 30 pompek.

Unoszenie łokci w desce Wzmacniaj górną część ciała i rdzeń. Połóż się na brzuchu w pozycji deski. Dłonie i łokcie powinny leżeć płasko na podłodze. Podnieś ciało w linii prostej, jak w pozycji do pompek. Używając mięśni rdzenia, wysuń palce stóp do przodu i unieś ciało i ramiona z podłogi. Powoli opuść ciało i ramiona z powrotem do pozycji wyjściowej. Wykonaj trzy zestawy po 20-30 powtórzeń.

Przysiady Triceps Dips Usiądź na krawędzi krzesła, ławki lub łóżka. Połóż dłonie obok siebie z palcami zwisającymi z krzesła. Trzymając stopy razem, przesuń je około 1 stopy przed sobą, aby utworzyć 90-stopniowe zgięcie w kolanach. Podnieś biodra, prostując ramiona i przenosząc ciężar ciała z krzesła. Zginamy ramiona w łokciach i opuszczamy biodra poniżej wysokości krzesła. Prostując ramiona wracamy do pozycji wyjściowej. Wykonaj trzy zestawy po 20 do 30 powtórzeń.

Nie masz czasu na ćwiczenia? Spróbuj tych prostych ruchów

Skakanie na skakance Tanie, można to robić wszędzie i jest to świetny trening cardio. Gdy podnosisz ciężar ciała, poruszasz również ramionami w ruchu okrężnym, co zwiększa aktywność ramion.

Stretching Rób to, kiedy możesz, nie czekaj na czas treningu. Spróbuj spleść palce za głową i wyciągnąć ramiona do góry. Upewnij się, że łokcie znajdują się za głową. Teraz zegnij talię w prawo na kilka sekund i powtórz to samo po lewej stronie. Trzymaj ramiona rozciągnięte i proste.