11 korzyści zdrowotnych płynących z papai

image

Papaja (zwana również papawą lub pawpaw) jest owocem pochodzącym z tropikalnych regionów świata. Owoce te znane są z żywego koloru, miękkiej konsystencji i słodkiego smaku. Papaja jest używana w wielu potrawach kulinarnych, takich jak sałatki, smoothie i koktajle. Popularności owocom papai dodają korzyści płynące z ich spożywania. Papaja była wcześniej uważana za rzadki owoc, jednak obecnie jest łatwo dostępna o każdej porze roku, dzięki czemu możemy się nią delektować.

Wartość odżywcza papai

Istnieje wiele korzyści płynących z jedzenia papai. Papaja jest doskonałym źródłem witaminy C, witaminy A, witaminy B, witaminy E i witaminy K. 100 gramów dojrzałej papai składa się z 32 kalorii, 0,6g białka, 0,1g tłuszczu, 7,2g węglowodanów i 2,6g błonnika. Owoc jest pełen przeciwutleniaczy, które mogą pomóc zmniejszyć stan zapalny, zwalczać wiele chorób i pomóc wyglądać młodziej, utrzymując zmarszczki na dystans.

Korzyści z papai

Krzysztof Kolumb słusznie nazwał papaję "owocem aniołów". Papaja i korzyści zdrowotne idą w parze. Poniżej przedstawiamy kilka korzyści zdrowotnych:

1. Obniża cholesterol

Papaja jest bogata w błonnik, przeciwutleniacze i witaminę C, które pomagają w zapobieganiu podwyższonego poziomu cholesterolu w tętnicach. Zbyt dużo cholesterolu prowadzi do kilku chorób wieńcowych, w tym zawału serca, udaru mózgu i nadciśnienia.

2. Wzmacniacz odporności

Papaja zawiera ponad 200% dziennej dawki witaminy C. Jest to korzystne dla utrzymania kilku chorób na dystans, w tym szkorbut. Witamina C jest niezbędna w tworzeniu kolagenu, który z kolei pomaga w łączeniu tkanek ciała. Niedobór witaminy C prowadzi do kilku objawów, takich jak anemia, osłabienie, problemy skórne i choroby dziąseł. Dlatego dobrze jest mieć miskę papai regularnie, aby utrzymać takie problemy zdrowotne na dystans.

3. Wspomaga utratę wagi

Papaja pomaga w utracie wagi, ponieważ jest niskokaloryczny i jest dobrym źródłem błonnika wraz z niskim IG. Zawartość błonnika, który jest obecny w papai utrzymuje uczucie pełności przez długi czas, zmniejszając w ten sposób pragnienia.

4. Pomaga w cukrzycy

Jednym z największych objawów cukrzycy jest pragnienie słodkich pokarmów. Papaja korzyści obejmują bycie ogromnie pomocne dla osób cierpiących na cukrzycę, jak owoce są niskie w IG i wysokiej zawartości błonnika, co zapobiega wzrostowi poziomu cukru we krwi u diabetyków.

5. Ochrona przed zapaleniem stawów

Ludzie cierpiący na artretyzm odczuwają silny ból, ponieważ ich struktura kostna staje się coraz słabsza. Papaja korzyści dla ludzi, którzy są narażeni na ryzyko rozwoju zapalenia stawów w przyszłości, ponieważ utrzymuje kości z coraz stan zapalny. W ten sposób, różne formy zapalenia stawów są trzymane z dala.

6. Ułatwia trawienie

Jedzenie papaja codziennie korzyści poprzez pomoc wątroby trawienia fast foodów i tłuszczów nasyconych, utrzymując organizm w zdrowiu. Papaja ma enzym trawienny o nazwie papaina wraz z błonnikiem, który pomaga organizmowi w rozkładaniu żywności.

7. Poprawia wzrok

Papaja korzyści zdrowotne obejmują również swój wzrok. Owoc jest bogaty w witaminę A, która pomaga wzrok ogromnie. Z wiekiem wzrok ulega znacznemu osłabieniu z powodu zwyrodnienia plamki żółtej. Jedzenie papai pomaga zapobiegać temu zjawisku, a także utrzymać ślepotę na dystans.

8. Zapobiega powstawaniu zmarszczek i oznak starzenia się

Papaja daje Ci korzyści, sprawiając, że wyglądasz młodziej. Owoc ten jest doskonałym źródłem witaminy C, która pomaga budować kolagen w organizmie, dzięki czemu tkanki łączą się ze sobą. W sumie, jedzenie miski papai każdego dnia może zapewnić, że wyglądasz co najmniej pięć lat młodszy niż twój rzeczywisty wiek.

9. Zmniejsza stres

Papaja korzyści zdrowotne obejmują również swój stan psychiczny umysłu. Zaleca się, aby mieć miskę papai każdego dnia, zwłaszcza jeśli masz stresujące miejsce pracy. Papaya pomaga w regulacji przepływu hormonów stresu poprzez witaminę C.

10. Zapobieganie nowotworom

Badania wykazały, że gromadzeniu się komórek rakowych można zapobiec poprzez codzienną dawkę antyoksydantów, flawonoidów i fitoskładników. Przypadki raka jelita grubego i prostaty u ludzi są zmniejszone poprzez codzienne spożywanie papai. Jednak badania te są jeszcze w powijakach. To nie byłoby mądre, aby rozpocząć po nich bez odpowiednich badań i konsultacji z onkologiem.

11. Łagodzi bóle menstruacyjne

Każda kobieta może zaświadczyć, że skurcze menstruacyjne są najbardziej przerażającym okresem w miesiącu. Kobiety, które cierpią z powodu silnych skurczów powinny regularnie jeść papaję. Jedną z głównych zalet papai, szczególnie dla kobiet, jest to, że owoc ten pomaga w przepływie krwi menstruacyjnej. Papaja zawiera enzym zwany papainą, który pomaga w sprawnym wydalaniu krwi z macicy.

Papaja i utrata wagi

Ludzie są zawsze na polowaniu na cud odchudzania, który pomoże im stracić dodatkowe kilogramy bez konieczności chodzenia na siłownię lub bycia na restrykcyjnej diecie. Podczas gdy taki cud nie istnieje, niektóre owoce i warzywa pomagają w ograniczaniu utraty wagi skutecznie. Papaja jest jednym z takich owoców. Bogate w przeciwutleniacze i minerały, papaja korzyści kandydaci utrata masy ciała, jak owoc jest niski w kalorii zawartości. Utrata wagi w sposób obliczeniowy i holistyczne jest ważne, aby zapewnić, że nie odzyskać utraconych funtów. Utrata wagi bez celu, aby utrzymać go w kontroli będzie tylko pomóc w odzyskaniu wagi w przyszłości. Papaja korzyści obejmują pomoc w utracie wagi, ale bez pozbawiania Cię innych niezbędnych składników odżywczych. Twoje ciało uczy się, jak schudnąć i kontynuować utrzymanie go off. Pamiętaj, aby nie przesadzić z konsumpcją papai. Jedz owoce przez 2-3 dni w tygodniu przez kilka miesięcy, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Podsumowanie

Papaje są ładowane z różnych przeciwutleniaczy i enzymów, które pomagają w poprawie ciała w każdy sposób. Spożywanie papai regularnie może pomóc ciała poprawy od wewnątrz na zewnątrz, gdzie skóra zaczyna wyglądać młodziej i przewodu pokarmowego poprawia się drastycznie. Krótko mówiąc, papaja jest korzystna dla całego organizmu. Zaleca się włączenie porcji papai do codziennej diety, aby stać się lepszym i zdrowszym.