Ajwain dla utraty wagi i inne korzyści zdrowotne

image

Nasiona carom lub ajwain to przyprawa dostępna w każdym indyjskim domu. Chociaż jest ostry i gorzki, oferuje wyjątkowy smak, gdy dodaje się go do różnych potraw. Jednak korzyści płynące z ajwainu wykraczają poza jego aromat i smak.Co więcej, zyskał on również popularność w kraju, ponieważ ludzie zaczęli zdawać sobie sprawę z wielu korzyści, jakie nasiona mają do zaoferowania, a także z korzyści związanych z utratą wagi.

Nasiona Ajwain i korzyści

Nasiona Ajwain są niesamowite z punktu widzenia zdrowia, jak to jest bogate w węglowodany, błonnik, białko i tłuszcze. Zawiera również witaminy i minerały, takie jak niacyna, tiamina, sód, fosfor, potas i calcium.Ayurvedic medycyna została przy użyciu tych nasion w celu poprawy trawienia, zapewniają ulgę przeciwko zaparciom i leczenia wzdęć. Podane poniżej są korzyści z ajwain dla utraty wagi.

1. Właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne

Nasiona ajwain zawierają karwakrol i tymol, dwa aktywne związki w tej przyprawie. Substancje te znane są z tego, że zapobiegają rozwojowi grzybów i bakterii. Atakują one bakterie odpowiedzialne za zatrucia pokarmowe, takie jak salmonella i Escherichia coli (E.coli).

2. Obniża ciśnienie krwi

Aby leczyć nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi), lekarze stosują blokery kanału wapniowego jako leki. Zapobiegają one przedostawaniu się wapnia do serca oraz rozszerzają i rozluźniają naczynia krwionośne. W rezultacie obniża to ciśnienie krwi, zmniejszając szanse na udar i choroby serca. Tymol, obecny w nasionach ajwainu, zachowuje się w podobny sposób jak blokery kanału wapniowego.

3. Zwiększa poziom cholesterolu

Podczas spożywania ajwain dla utraty wagi, to obniża poziom trójglicerydów i cholesterolu w organizmie. Wyższe ilości tych związków zwiększają szanse na zachorowanie na choroby serca. W tym samym czasie stosowanie ajwainu poprawia poziom HDL (dobrego cholesterolu) w organizmie.

4. Doskonałe właściwości przeciwzapalne

Ajwain ma właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc w zmniejszeniu długotrwałego lub przewlekłego stanu zapalnego spowodowanego przez warunki, takie jak nowotwory.

Ajwain Woda i korzyści

Istnieje kilka sposobów, które można spożywać ajwain dla utraty wagi. Na przykład, można prażyć nasiona ajwain i jeść łyżeczkę każdego dnia. Innym sposobem jest spożywanie wody ajwain dla utraty wagi, która jest prosta i skuteczna technika.

Woda ajwainowa na odchudzanie

Powodem, dla którego ludzie kochają pić wodę ajwain dla utraty wagi jest fakt, że wymaga minimalnego czasu przygotowania. Możesz uczynić go częścią swojej codziennej rutyny, bez konieczności wychodzenia z drogi, aby ten napój.Praż dwie łyżeczki nasion ajwainu pod niskim płomieniem, aż zacznie produkować ostry aromat. Następnie, weź 500 ml wody i zagotuj ją na patelni. Dodaj nasiona ajwainu i mieszaj napój, aż zbrązowieje. Pozostawić napój do ostygnięcia i przecedzić przed spożyciem wody ajwain dla utraty wagi.Można poprawić smak tego napoju przez dodanie miodu. Wymieszać łyżeczkę miodu do tego napoju i spożywać go na pusty żołądek. Innym sposobem można osiągnąć swoje cele fitness jest spożywanie methi, kali jeera, i ajwain dla utraty wagi. Weź łyżeczkę każdego z tych składników i zmiel je, aż stanie się drobnym proszkiem. Każdego dnia dodaj pół łyżeczki tej mieszanki przypraw do szklanki wody i wypij ją między posiłkami.

Korzyści płynące z picia wody ajwain

Oprócz wspomagania utraty wagi, woda ajwańska ma również inne korzyści zdrowotne. Podkreślone poniżej są niektóre z innych korzyści ajwain wody ma do zaoferowania:

1. Zwalczanie niestrawności i kwasowości

Aktywne enzymy obecne w tym napoju pozwolą Twojemu organizmowi uwolnić soki żołądkowe, pomagając radzić sobie z niestrawnością i kwasowością.

2. Walka z przeziębieniem

Spożywając wodę ajwain, rozładowuje śluz obecny w przewodzie nosowym. Pomaga również radzić sobie z problemami takimi jak zapalenie oskrzeli i astma.

3. Ułatwia radzenie sobie z zapaleniem stawów

Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym, obniża stan zapalny i bolesność, której doświadczasz z powodu zapalenia stawów.

Podsumowanie

Ajwain dla utraty wagi jest drogą do zrobienia, gdy chcesz osiągnąć swoje zdrowie i cele fitness. Od wieków medycyna ajurwedyjska wykorzystuje potężne właściwości tych nasion, nie bez powodu.Pamiętaj, że pierwszym krokiem do utraty wagi jest zapewnienie, że Twój układ trawienny jest zdrowy przez cały czas. Dodaj ajwain do swojej diety każdego dnia, a doświadczysz wszystkich korzyści, jakie ma do zaoferowania.