HealthifyMe pomogło Amitowi Singhalowi schudnąć 10 kg w 3 miesiące

image

Imię i nazwisko Amit Singhal

Wiek 34 lata

Wtedy 88

Teraz 77

Utrata 10 kg w 3 miesiące

Dla Amita Singhala i jego żony Urmi, oboje pracujący zawodowo, opcja jedzenia poza domem kilka razy w tygodniu działała dobrze. Ale w końcu stało się to sposobem na życie i wkrótce zaczęli zmagać się z problemami z wagą.

Amit mówi, że pomimo regularnego chodzenia na siłownię, nie było żadnej zmiany w jego wadze z powodu regularnego jedzenia na mieście. "Straciłem kilka kilogramów na siłowni, ale tak naprawdę niewiele to pomogło" - mówi.

"Chcieliśmy mieć dziecko; to nas naprawdę zmotywowało".

Tym, co naprawdę zmotywowało Amita i jego żonę, aby spróbować zrzucić wszystkie dodatkowe kilogramy, były ich trudności z poczęciem dziecka.

"Ja i żona przez jakiś czas próbowaliśmy założyć rodzinę, ale nie udało nam się. Nasz lekarz poradził nam, żebyśmy oboje schudli i to nas naprawdę zmotywowało" - mówi.

Najlepsza część? Liczenie kalorii w indyjskich potrawach

"Miałem kilka aplikacji w telefonie, ale były one przeznaczone dla nieindyjskiego tłumu. Podawały liczbę kalorii produktów, których zwykle nie jemy w Indiach, więc musiałem wyszukać w Google ich indyjski odpowiednik. Po prostu nie miały sensu."

Najlepszą częścią HealthifyMe, mówi Amit, jest to, że wspomina o wszystkich artykułach spożywczych, które jemy w Indiach. "To całkowicie zadziałało dla mnie!" Dołączył do programu w lutym i stracił 10 kg do maja. "Uzyskałem świetne wyniki, gdy tylko zacząłem" - mówi.

Indywidualne plany dietetyczne i ścisłe monitorowanie

Dietetyk Nishita Kaushik zaprojektował ekskluzywny plan dietetyczny dla Amita po zbadaniu jego nawyków i preferencji.

"Amit regularnie ćwiczył, więc zdałam sobie sprawę, że jego problem z wagą ma związek z jego stylem życia" - mówi Nishita. Początkowo zaczęła od podzielenia jego odżywiania na 50 procent węglowodanów, 30 procent białka i 20 procent tłuszczu. "Skupiłam się na zrównoważonym planie posiłków, w którym było wszystko, ale z umiarem" - mówi Nishita. Stopniowo zwiększała spożycie białka i zmniejszała spożycie tłuszczu.

"Amit był wspaniałym uczniem. Wykonywał każdą instrukcję i nigdy nie marudził" - wspomina Nishita.

W jego tabeli żywieniowej, Nishita umieścił migdały i sok z aloesu rano, a następnie owoce i maślankę. Szczególny nacisk kładł na sałatki, a Nishita zalecał również spożywanie mleka sojowego.

Pomoc ekspertów była na wyciągnięcie ręki, wystarczyło zadzwonić lub wysłać SMS

"Z Nishitą istniał dobry system informacji zwrotnej. Początkowo miała grupę Whatsapp ze wszystkimi swoimi członkami i była to świetna platforma do motywowania się nawzajem" - mówi Amit. Dodaje, że Nishita dawała cotygodniowe wyzwania, takie jak picie określonej ilości wody w ciągu dnia itp, co było bardzo pomocne.

"Sprawdzała ze mną co drugi weekend i pomagało to wiedzieć, że jest ktoś, kto ściśle współpracuje z twoimi postępami".

"Ten program zrobił dużą różnicę" - mówi Amit, dodając, że po utracie 10 kg kupił całą nową garderobę! "Czuję się świetnie" - mówi, dodając: "Jestem lżejszy, zdrowszy i bardziej energiczny niż wcześniej".

Disclaimer: Amit zrzucił te dodatkowe kilogramy i przywrócił swoje życie na właściwe tory dzięki HealthifyMe. Wyniki mogą się różnić w zależności od osoby, więc pozwól naszym trenerom określić, co działa dla Ciebie.

Stań się fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: Amit SinghalAmit Singhal lose 10 kg in 3 monthsAmit Singhal success storyCalorie counts of Indian foodsweight loseweight lose managementweight management