HealthifyMe pomogło Arjunowi Gupta zrzucić 14 kg w 2 miesiące

image

Nazwisko: Arjun Gupta

Wiek: 24 lata

Waga przed: 109 kg

Waga teraz: 95 kg

Schudł 14 kg w dwa miesiące

Arjun Gupta, profesjonalista w dziedzinie zarządzania wydarzeniami w Gurgaon, miał nadwagę przez ostatnie trzy lata.

"Moja praca wiązała się z pracą 24×7. Z biegiem czasu zdrowie, kondycja i dieta stały się najmniej ważnym priorytetem" - mówi.

Na początku 2016 roku Arjun postanowił zrobić sobie półroczną przerwę od pracy, aby uczyć się do egzaminów GMAT. Tym razem uznał, że przerwa jest idealną okazją, aby również spróbować zrzucić kilka kilogramów.

Wirtualny i ludzki interfejs HealthifyMe przypadł mu do gustu

Podczas poznawania różnych aplikacji Arjun natknął się na HealthifyMe. Jego połączenie wirtualnego i ludzkiego interfejsu przypadło mu do gustu. Dołączył do HealthifyMe 17 lutego 2016 roku i został umieszczony pod opieką dietetyka Kavneet Kaur i trenera fitness Chaitendra Pratap Singh.

Wkrótce był na dobrej drodze do utraty dodatkowego flabu.

Początek: Podstawowe ćwiczenia stabilności i mobilności

"W przypadku Arjuna, jego poziom sprawności fizycznej był niski z powodu siedzącego trybu życia i nałogu palenia. Gdy do nas przyszedł, postanowił rzucić palenie, co było dla nas korzystne" - mówi Chaitendra.

Rozpoczął od podstawowych ćwiczeń, takich jak stabilizacja i mobilność (przykłady to rotacja klatki piersiowej, sięganie nogami i "kot i wielbłąd") oraz chód interwałowy, najlepiej zdefiniowany jako połączenie wolnego i szybkiego marszu. Arjun zaczął również ćwiczyć jogę, co szczególnie przypadło mu do gustu.

"Kiedy osoba ma dużą nadwagę jak Arjun, dieta staje się ważniejsza niż ćwiczenia, ponieważ osoba ta nie jest gotowa na ćwiczenia fizyczne. Ale w przyszłości ćwiczenia będą coraz ważniejsze. Zaczniemy od ćwiczeń cardio i treningu siłowego" - mówi Chaitendra.

Arjun przyjął teraz zdrowy tryb życia

Arjun przestawił się teraz na zdrowszy tryb życia. Wstaje o 5.30 rano i poświęca godzinę na jogę. Po lekkim śniadaniu, składającym się z musli i mleka, rozgrywa krótką partię badmintona. O 8 rano rozpoczyna naukę do egzaminów GMAT.

Poranna przekąska dla Arjuna składa się z owoców i zimnej kawy (z odtłuszczonym mlekiem bez cukru). Lunch, podawany około 14.00, jest oszczędny - jedno roti, dal, warzywa, twaróg i sałatka. Wieczorna przekąska podawana około godziny 17:00 składa się z orzechów lub prażonych gramów i zielonej herbaty. Po każdym posiłku Arjun spaceruje przez 15-20 minut.

Wieczorem Arjun wybiera się na spacer i jogging, a następnie na sesję pływania. Stara się skończyć kolację przed 22:00 i kładzie się spać o północy.

'Wydawanie pieniędzy na zdrowie jest lepsze niż imprezowanie'.

Arjunowi udało się schudnąć, ponieważ był gotowy przestawić się na zdrowy i zdyscyplinowany tryb życia. Uczył się o odżywianiu i utracie wagi z pomocą swojego dietetyka i trenera fitness. Rzucił również palenie, przyjął odpowiednią rutynę, wyeliminował cukier i śmieciowe jedzenie z diety i zwiększył spożycie owoców i warzyw. Oprócz tego regularnie uprawiał jogę i ćwiczenia fizyczne.

Następnym krokiem dla niego jest próba zrzucenia 15 kg w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Zrzucenie dodatkowych kilogramów pomogło Arjunowi rozszerzyć swoją garderobę

"Kiedy jesteś szczuplejszy, możesz wybierać spośród różnych ubrań" - mówi. Jego pewność siebie wzrosła, a jego życie towarzyskie nabrało rozpędu.

Czy poleciłby HealthifyMe innym ludziom?

"Poleciłem go już wielu osobom" - mówi. "Jeden z nich nawet kupił pakiet. Wydawanie pieniędzy na zdrowie jest o wiele lepsze niż wydawanie ich na imprezowanie".

Disclaimer: Arjun przeszedł niesamowitą transformację dzięki HealthifyMe. Wyniki mogą się różnić w twoim przypadku. Pozwól nam pomóc określić, co działa dla Ciebie.

Stań się fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tags: Arjun Guptadrop 14 kg w 2 miesiącehealthy routineweight loseeweight losstranspiracja