Inspirująca przemiana Teyjasa Sharmy

image

Waga przedtem: 70 kg

Waga obecnie: 58 kg

Schudł 12 kg w 8 miesięcy

Teyjas Sharma, który od najmłodszych lat zmagał się z poważną chorobą, zaczął ignorować wagę, którą przybrał w dorosłym życiu. W 1999 roku, jako dziecko, był operowany z powodu dekstrokardii, rzadkiej wady wrodzonej. Jednak w wieku 28 lat, ważąc 70 kg, ponownie znalazł się w gabinecie lekarskim. "Mój lekarz poinformował mnie o poważnych konsekwencjach, jakie grożą mi, jeśli nie schudnę i nie zmniejszę nacisku na serce", mówi Tajyas, który cierpi również na tarczycę.

'Nie zdawałem sobie sprawy, że ważne jest utrzymanie zrównoważonej diety, aby schudnąć. HealthifyMe mi to pokazało'

Pochodzący z Indore adwokat zobaczył reklamę HealthifyMe na Facebooku i postanowił ją pobrać. Pod wrażeniem 7-dniowej bezpłatnej wersji próbnej, mówi: "Uważam, że to bardzo pomocne, aby mieć mój dzienny wymóg diety podzielone na ilość węglowodanów, białka, tłuszczów i błonnika, które muszę jeść. Nie zdawałem sobie sprawy, że utrzymanie równowagi jest ważne, aby schudnąć. Posiadanie takich proporcji pomogło mi kontrolować to, co jadłam."

Po dołączeniu do płatnego planu, Teyjas pracował z dietetykiem dr R Kalpana nad poprawą swojej diety. Pierwszą rzeczą, o którą go poprosiła, było zaprzestanie jedzenia na zewnątrz i trzymanie się domowego jedzenia jego matki. "Często jadałem poza domem i uwielbiałem indyjskie i chińskie śmieciowe jedzenie" - mówi Teyjas, który wyciął z codziennego jadłospisu ghee, czekoladki, mithai i lody. Stał się też bardziej regularny w porach posiłków i zaczął jeść śniadania. "Wcześniej nigdy nie jadłem rano. Moim pierwszym posiłkiem w ciągu dnia był lunch" - mówi.

Poranki Teyjasa rozpoczynają się od pożywnej kanapki z warzywami lub owsianką i mlekiem; ograniczył on węglowodany w czasie lunchu i kolacji, zmniejszając liczbę rotis spożywanych dziennie. "Na lunch jem dwa placki rotis zamiast jednego, a na kolację brązowy ryż" - mówi. Jego główne posiłki przeplatane są zdrowymi przekąskami, takimi jak orzeszki ziemne, orzechy włoskie i migdały. Do swojej diety wprowadził również sałatki i owoce. "Przestrzegam każdego kroku planu żywieniowego HealthifyMe i rozkładu posiłków aż do ostatniego szczegółu" - mówi.

Na początku trochę się wahałem, czy ćwiczyć ze względu na moją chorobę serca, ale cieszę się, że nie miałem żadnych problemów".

Jeśli chodzi o ćwiczenia, Teyjas pracuje z trenerem jogi Madhusudanem i trenerem fitness Sureshem. Jest to pierwszy raz, kiedy rozpoczął reżim ćwiczeń, a biorąc pod uwagę jego historię medyczną, Suresh mówi, że postępowali ostrożnie. "Prosimy klientów, aby słuchali tego, co mówi im ich ciało i nie przekraczali swoich granic. W przypadku Teyjasa przeprowadziliśmy szczegółową rozmowę na temat jego dotychczasowej historii i poziomu aktywności i na tej podstawie zaproponowaliśmy plan treningowy" - mówi Suresh. Biorąc pod uwagę, że interakcje odbywają się za pośrednictwem aplikacji, Suresh opracował szybki test wytrzymałości. "Proszę klientów, aby przez 30 minut spacerowali lub uprawiali jogging, cokolwiek im odpowiada, w tempie, które jest dla nich komfortowe, i sprawdzam, jaki dystans są w stanie pokonać. Jest to dobry wskaźnik tego, jaki jest poziom ich wytrzymałości" - mówi, dodając, że biorąc pod uwagę ograniczenia Teyjasa, intensywność jego treningów jest modyfikowana bardzo stopniowo. "Teyjas jest bardzo oddany swoim treningom. Kiedyś powiedział mi, że nie będzie w stanie ćwiczyć przez kilka tygodni z powodu presji pracy i ograniczeń czasowych, ale po tym, jak wyjaśniłem mu, jaki negatywny wpływ będzie to miało na jego ciało i wytrzymałość, postanowił wycisnąć 30-40 minut ćwiczeń mimo napiętego grafiku" - mówi Suresh.

Teyjas budzi się o 5 rano i przez półtorej godziny ćwiczy na przemian aerobik i jogę. "Na początku trochę się wahałam, czy ćwiczyć ze względu na moją chorobę serca, ale wiedziałam, że muszę od czegoś zacząć. I z przyjemnością mogę powiedzieć, że jak dotąd nie doświadczyłem żadnych problemów" - mówi.

Teyjas zbliża się do docelowej wagi 55 kg i jest dziś w dobrym nastroju. Poziom tarczycy spadł, zniknęły problemy z zadyszką i zmęczeniem. Wierzy, że nie udałoby mu się tego osiągnąć bez HealthifyMe. Na zakończenie dziękuje swoim trenerom - "Rady trenerów i ich ciągła motywacja dały mi prawdziwy bodziec do działania. Jestem im wdzięczny za pomoc w osiągnięciu mojego celu fitness i wprowadzenie mnie na zdrową ścieżkę."

Czy walczysz z chorobą medyczną, która doprowadziła do przyrostu wagi? Nasi eksperci mogą pokazać Ci zdrowy sposób na schudnięcie.

Bądź w formie z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tags: zrównoważona dietadietexercisehealthifymeinspirational transformacjinutritioon przyrost masy ciała utrata wagi