Niesamowita przemiana Gopala Singha Naruki

image

Waga przedtem: 76 kg

Waga teraz: 65 kg

Utrata 11 kg

Gopal Singh Naruka, który spędzał 15-godzinne dni w siedzącej pracy w korporacji, obudził się pewnego dnia i zdał sobie sprawę, że jego waga zaczęła mu doskwierać. "Stałem się pracoholikiem i odbiło się to na moim zdrowiu" - mówi 33-letni mieszkaniec Delhi.

Jego noworocznym postanowieniem na 2016 rok było zrzucenie kilogramów i w tym celu Gopal poszukał pomocy w Internecie. W ten sposób natknął się na HealthifyMe i po niesamowitym 7-dniowym bezpłatnym doświadczeniu próbnym, zdecydował się na usługi premium w lutym 2016 r., aby skorzystać z diety i planu fitness dostosowanego do jego celów.

'Najpierw chciałem schudnąć. Potem chciałem przebiec półmaraton Airtel".

Gopal miał trzy cele - po pierwsze, chciał schudnąć i postawił sobie za cel 10 kg. Po drugie, chciał pobiec w listopadzie w półmaratonie Airtel. "W tamtym czasie ledwo mogłem przebiec jeden lub półtora kilometra, więc chciałem trenować w sposób zaplanowany i zaprogramowany i ukończyć bieg na 21 km" - wspomina. Wreszcie, chciał mieć płaski brzuszek. "Nie chcę być Salmanem Khanem, ale chciałem wyglądać na stonowanego" - wyjaśnia.

Dietetyk Sonia Shankar i instruktor fitness Dileep Shivaram pomogli Gopalowi w osiągnięciu jego celów. "Jedzenie zdrowo było dużą zmianą i początkowo było to dla mnie dużym wyzwaniem. Ale Sonia bardzo mnie zmotywowała i poprosiła, żebym zaczął od przełamania złych nawyków i wprowadzenia małych zmian w mojej codziennej diecie. Teraz jestem uzależniony od zdrowej żywności" - mówi Gopal.

Pierwszym krokiem było wyeliminowanie śmieciowego jedzenia, niezdrowych przekąsek, tłuszczu i cukru, a także uregulowanie pór posiłków. "Wcześniej wypijałem prawie 5-10 filiżanek herbaty i kawy. Zaczynałem dzień od wypełnionych masłem parathas na śniadanie i podjadałem hamburgery i samosy z biurowej stołówki, gdy tylko czułem się głodny. Kiedy zapisałem się do HealthifyMe, zdałem sobie sprawę, jak bardzo moja dieta była niezrównoważona i jak bardzo powodowała przybieranie na wadze" - mówi Gopal.

Początkowym zadaniem była utrata wagi, Sonia pomogła Gopalowi wprowadzić się w nowe nawyki. "Dałam mu kilka prostych przekąsek, które mógł zabrać ze sobą z domu, takich jak gotowane jajka, marchewki i ogórki, chana, pieczony paneer i tofu oraz orzechy" - mówi, zapewniając, że jest wystarczająco dużo różnorodności, aby mógł trzymać się planu. Gopal nadal często korzystał z biurowej stołówki, ale mówi, że rady Sonii pomogły mu w dokonywaniu lepszych wyborów żywieniowych. "Musiałem nauczyć się jeść tylko to, co było mi potrzebne. Ale kiedy moje napady głodu stawały się nie do zniesienia, mówiłem Sonii, co jest dostępne w stołówce, a ona wskazywała mi najzdrowszą opcję, na przykład zwykłą dosa. Dziś, nawet jeśli jestem otoczony przez śmieciowe jedzenie, automatycznie wybieram najzdrowszą opcję, aby utrzymać dietę" - mówi Gopal.

Biorąc pod uwagę, że jego praca wymaga wielu spotkań towarzyskich, Sonia zasugerowała mu, aby zjadł sałatkę przed podjadaniem tuczących potraw z przyjęcia. "Nie prosiła mnie, żebym przestał chodzić na imprezy, co było bardzo zachęcające. Powiedziała, że nie będzie mnie kusiło, żeby dużo jeść, jeśli najpierw napełnię żołądek sałatką. Byłem naprawdę zaskoczony, ale miała rację" - mówi.

Innymi istotnymi zmianami, jakie wprowadził, były: spożywanie na śniadanie poha, suji uttapam lub upma, ograniczenie liczby roti i dodanie sałatek i twarogu do codziennych posiłków, zamiana ziemniaków na zielone warzywa oraz białego ryżu na brązowy. "Teraz mogę zrezygnować z roti, ale nie będę tęsknił za sałatką" - mówi Gopal.

Sonia mówi, że największą siłą Gopala była jego zdolność do trzymania się planu. "Jest bardzo zaangażowany i szybko wyjaśnia wszelkie wątpliwości" - mówi. "Jego poziom zainteresowania i poświęcenia to zdecydowanie główne powody, dla których udało mu się z powodzeniem schudnąć".

'Celem było przebiegnięcie maratonu w listopadzie. Ale wyczyściłem wyścig kwalifikacyjny zaledwie trzy miesiące w treningu'

Zmiany w diecie i 30-45 minut codziennych ćwiczeń, zajęło Gopalowi prawie trzy miesiące, aby zbudować wytrzymałość, której potrzebował, aby dążyć do swojego drugiego celu - przebiegnięcia półmaratonu.

"Po spędzeniu 15 godzin w pracy nie chciało mi się iść na siłownię. Dileep, mój trener, opracował więc plan treningowy, który mogłem realizować w domu" - mówi.

Dileep mówi, że pierwsze kilka tygodni treningu maratońskiego skupiało się na treningu siłowym, a reszta na treningu cardio i bieganiu. "Stosunek ten wynosił 80:20, ponieważ musiałem zadbać o to, by jego kończyny dolne nabrały siły" - mówi trener. Druga faza treningu polegała na podziale 50:50 na bieganie i ćwiczenia wzmacniające rdzeń, gdzie Gopal biegał każdego dnia na zmianę. "Mogłem poradzić sobie z około jednym lub półtora kilometrem, kiedy po raz pierwszy zaczęliśmy trening pod koniec maja. Stopniowo dodawałem coraz więcej kilometrów do mojego biegu" - mówi Gopal, dodając, że jedzenie przed i po treningu zalecane przez Sonię czyniło cuda, aby zwiększyć jego wytrzymałość.

Celem było zwiększenie wytrzymałości biegowej Gopala o 5 km miesięcznie, tak aby w listopadzie był gotowy do pokonania 21 km. Jednak zaledwie kilka tygodni przed wrześniem Gopal dowiedział się, że przed właściwym maratonem musi przebiec bieg kwalifikacyjny. "To był atak z zaskoczenia, ale Dileep był pewien, że będziemy przygotowani. We wrześniu, po trzech miesiącach treningu, ukończyłem wyścig kwalifikacyjny. To było dla mnie doświadczenie zmieniające życie" - mówi Gopal, który przebiegł półmaraton w czasie 2 godzin i 39 minut.

Dileep mówi, że zaangażowanie Gopala w trening było godne pochwały. "Utrzymywał odpowiednią intensywność treningów i był bardzo zdyscyplinowany w kwestii diety i snu. To bardzo pomogło mu w osiągnięciu celu" - mówi Dileep.

'Teraz skupiam się na moim ostatnim kamieniu milowym - pozbyciu się tłuszczu z brzucha'.

W trakcie realizacji planu Gopal zdołał przekroczyć swoją wagę docelową, tracąc 11 kg. Udało mu się również spełnić swoje marzenie o maratonie, mimo że trenował z kontuzją. Obecnie utrzymuje swoją wagę na poziomie 65 kg i skupia się na ostatnim kamieniu milowym - przycięciu brzucha. Spędza teraz około półtorej godziny na ćwiczeniach i jest zaskoczony, jak łatwo było wygospodarować czas na ćwiczenia. "To była niesamowita podróż i nie mógłbym tego zrobić bez moich dwóch supergwiazd, Dileepa i Sonii" - mówi Gopal, dodając, że wkraczali z sugestiami, kiedy tylko napotykał na przeszkody. "Musiałem wziąć udział w rodzinnym weselu i nie byłem pewien, czy będę w stanie ćwiczyć i zdrowo się odżywiać. Oboje dali mi proste wskazówki, jak pozostać na nogach tak często, jak to możliwe, i trzymać się sałatek i owoców w bufecie. Myślałem, że po imprezie przytyję co najmniej 2-3 kg, ale o dziwo, schudłem 1 kg!" - mówi, wdzięczny, że zawsze ma do nich dostęp w potrzebie.

Komplementy sypią się jak z rękawa - mówi się, że wygląda o 5-10 lat młodziej - a w pracy czuje się pewniej. Jego żona, która również jest klientką HealthifyMe, schudła 10 kg. "Kiedy członkowie rodziny i przyjaciele pytają mnie, jak to zrobiłem, mówię im, że to dzięki HealthifyMe i moim guru Sonii i Dileepowi, którzy zmotywowali mnie i nauczyli, jak prowadzić zdrowsze życie" - podsumowuje.

Zainspirowany transformacją Gopala? Nasi eksperci pomogą Ci osiągnąć Twoje cele związane z fitnessem

Zastrzeżenie: Rezultaty mogą się różnić w zależności od Ciebie. Pozwól nam pomóc określić najlepsze podejście dla Ciebie, aby osiągnąć swój cel.

Bądź fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: tłuszcz z brzuchafitness cele utrata wagi