Oszałamiająca transformacja Neeraja Tomara

image

Waga przedtem: 85,5 kg

Waga teraz: 65 kg

Schudł 20 kg w 9 miesięcy

Podczas gdy Neeraj Tomar nigdy nie był ogromny, od dzieciństwa był po "zdrowszej" stronie. Jego przyrost wagi stał się powodem do niepokoju, gdy przeniósł się do pracy, która wymagała dużo podróżowania, co spowodowało, że zaczął rozwijać nieregularne nawyki żywieniowe. Sprawy przybrały na sile, gdy u Neeraja zdiagnozowano prediabetes. "Zawsze chciałem schudnąć, ale moja rutyna nie dawała mi na to czasu. Kiedy jednak dowiedziałem się, że mam cukrzycę graniczną, wiedziałem, że teraz albo nigdy" - mówi 46-letni mieszkaniec Delhi.

Endokrynolog Neeraja zalecił mu pobranie HealthifyMe, ale był nieco sceptycznie nastawiony do tego rozwiązania. "Konsultowałem się już wcześniej z wieloma dietetykami i nigdy nie byłem zbyt zadowolony z rezultatów. Dostarczyliby mi standardowy plan diety, którego nigdy nie byłbym w stanie przestrzegać, ponieważ nigdy tak naprawdę nie odpowiadał moim wymaganiom. Po kilku dniach po prostu przestawałem próbować" - mówi.

Zuha nie nalegała na zmianę mojej diety o 180 stopni. Zamiast tego, skupiła się na edukowaniu mnie na temat wartości odżywczych żywności".

To, co najbardziej spodobało się Neerajowi, to fakt, że w HealthifyMe nie stosowano stałej diety ani harmonogramu. Medyczny dietetyk Zuha Ali zaprojektował plan posiłków, który został dostosowany do podniebienia i stylu życia Neeraja. "To, co było wspaniałe w pracy z Zuhą, to fakt, że nie nalegała na zmianę mojej diety o 180 stopni. Zamiast tego skupiła się na nauczeniu mnie wartości odżywczej żywności. Pokazała mi, jak ocenić, czy to, co jem, jest po prostu smaczne, czy też smaczne i zdrowe" - mówi Neeraj, który stał się teraz o wiele bardziej ostrożny w swoich wyborach żywieniowych. "Wcześniej zjadłbym wszystko, co postawiono przede mną, i to w żadnym konkretnym momencie. Moim jedynym zmartwieniem było nasycenie apetytu - niezależnie od tego, czy to, co jadłem, było tłuste, czy nafaszerowane węglowodanami" - mówi.

Świadomość swojego zapotrzebowania na tłuszcz, węglowodany i białko ułatwiła Neerajowi wybór preferencji żywieniowych. "Na przykład, jeśli musiałem zwiększyć spożycie białka, Zuha nie nalegała tylko na białka jaj lub kurczaka. Zamiast tego dała mi do wyboru wiele niewegańskich i wegetariańskich źródeł białka. Ten poziom elastyczności pozwolił mi modyfikować dietę bez żadnych przeszkód" - mówi, wyjaśniając dalej, że nie jadłby ryb tak często, ale teraz, gdy ma dzienne zapotrzebowanie na białko, włącza ryby do prawie każdego posiłku, w tym do śniadania.

Fakt, że Neeraj mógł śledzić własne posiłki i modyfikować swoje nawyki żywieniowe za pomocą trackera kalorii HealthifyMe, był dużym plusem. Biorąc pod uwagę jego graniczną cukrzycę, jego lekarz zalecił mu całkowite wyeliminowanie cukru z diety. Chociaż Neeraj znalazł sposób, aby zmniejszyć jego spożycie - na przykład zamieniając codzienne filiżanki herbaty masala na zieloną herbatę - od czasu do czasu nadal podsycał swoje słodkie pragnienia. "Zanim dołączyłem do HealthifyMe, raz w tygodniu jadłem lody i robię to nawet później. Umiar jest ważny" - mówi.

'Przed dołączeniem do HealthifyMe jadłem mniej. Teraz jem więcej niż kiedykolwiek".

Zrównoważona zmiana w tym, co i ile jadł, pomogła Neerajowi schudnąć. Podkreśla fakt, że nie zrzucił kilogramów głodząc się. "Przed przystąpieniem do HealthifyMe jadłem mniej. Teraz jem więcej niż kiedykolwiek. Moja częstotliwość jedzenia wzrosła z dwóch posiłków dziennie do pięciu lub sześciu. W rzeczywistości, wcześniej nosiłbym trzypoziomową dabbę na lunch, podczas gdy teraz biorę pięciopoziomową" - mówi, dodając, że dwie z pięciu dabb zawierają zdrowe przekąski, takie jak kiełki, sałatki, owoce i suche owoce. Jego zdrowe nawyki żywieniowe wykraczają poza jedzenie przyrządzane w domu. "Nawet kiedy podróżuję, szukam zdrowych opcji żywieniowych" - mówi. Rodzina Neeraja była bardzo przychylna jego zmianie diety, zwłaszcza że nie trzeba było gotować jedzenia specjalnie dla niego. "Zalecenia Zuhy są dobre dla całej mojej rodziny. Więc w pewnym sensie, chociaż tylko ja zapisałem się do HealthifyMe, cała moja rodzina czerpie korzyści" - mówi Neeraj.

Dieta, wraz z planem ćwiczeń, pomogła Neerajowi zrzucić 20 kg w ciągu dziewięciu miesięcy. Ćwiczy pięć dni w tygodniu na siłowni przez 30-40 minut, wykonując mieszankę ćwiczeń cardio i ćwiczeń siłowych. Mówi, że trener fitness HealthifyMe Rohit Singh i trener jogi Chaitanya Varma byli bardzo pilni w wysyłaniu mu dostosowanych do jego budowy ciała i wieku ćwiczeń siłowych i jogi. Zuha jest jego filarem. "Zawsze żartowałem z nią, mówiąc, że pierwszą osobą, która nauczyła mnie, co jeść, a czego nie jeść, była moja matka, a drugą osobą jest ona", mówi ze śmiechem.

'Uwielbiam komplementy, które dostaję, ale co ważniejsze, moja utrata wagi sprowadziła mój cukier we krwi do normalnego zakresu'.

Neeraj całkowicie poleca przyjazne podejście HealthifyMe do utraty wagi. "Zuha dała mi pełną swobodę jedzenia tego, co chciałem, jednocześnie przekonując mnie, że powinienem unikać pewnych pokarmów i dokonywać zdrowszych wyborów" - mówi Neeraj, który jest zdania, że takie podejście działa cuda. "Jeśli pacjent cierpi na jakąś dolegliwość, a lekarz mówi mu, że absolutnie nie może jeść X, Y lub Z, to może to być bardzo trudne do przełknięcia. Wszyscy chcemy móc cieszyć się naszymi posiłkami - jaki jest sens, jeśli nie możemy? Jeśli jednak pozwolimy pacjentowi jeść to, na co ma ochotę, w ograniczonych ilościach, łatwiej jest wprowadzić długoterminowe zmiany w diecie" - wyjaśnia.

Zuha mówi, że wiara i zaangażowanie Neeraja w plan pomogły mu stracić nadwagę. "Zapisał się na roczny plan po naszej pierwszej rozmowie" - mówi. "Od tego momentu wykazał się wielką determinacją. Kiedy zwróciłam mu uwagę, że zbacza z kursu, wysłuchał mnie i wprowadził niezbędne zmiany. Regularnie zamieszczał aktualizacje dotyczące utraty wagi na czacie grupowym, który prowadzę z klientami, ponieważ informacje zwrotne motywowały go do działania. Dzięki równemu skupieniu i poświęceniu się diecie i treningom, udało mu się osiągnąć swój cel."

W ciągu dziewięciu miesięcy współpracy z HealthifyMe, Neeraj ustalał cele związane z utratą wagi cztery do pięciu razy i za każdym razem osiągał swój cel przed czasem. "Teraz moim zadaniem jest utrzymanie utraty wagi" - mówi. "Znam wielu ludzi, którzy tracą na wadze, stosując ścisłą dietę lub nawet głodząc się, a potem wszystko wraca do starych nawyków" - mówi Neeraj, który szczerze przestrzega diety i planu treningowego, a także waży się co dwa tygodnie, aby mieć pewność, że pozostaje w formie.

Najbardziej zdumiewającym rezultatem dla Neeraja były wszystkie pochwały, jakie otrzymywał. "Ludzie, których spotykam po trzech-czterech miesiącach są oszołomieni, kiedy mnie widzą, a wszystkie komplementy, które dostaję, są dla mnie ogromną motywacją" - mówi, dodając, że musiał zainwestować w ubrania w mniejszym rozmiarze. Co najważniejsze, udało mu się obniżyć poziom cukru we krwi do normalnego zakresu. Neeraj uważa, że HealthifyMe pomogło mu przywrócić zdrowie na właściwe tory. "Poleciłem go już 10-12 moim znajomym. Cieszę się, że mogę podzielić się sekretem mojej utraty wagi z innymi".

Czy masz chorobę medyczną, która wymaga od Ciebie utraty wagi? Nasi eksperci mogą pomóc

Zastrzeżenie: Wyniki mogą i mogą się różnić w Twoim przypadku. Pozwól nam pomóc określić najlepsze podejście dla Ciebie, aby osiągnąć swój cel.

Stań się fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: cukry we krwi dieta utrata wagi odżywianie