Przemiana Shailesha Lathii, która zmieniła jego życie

image

Waga przed:102 kg

Waga teraz: 87,7 kg

Utrata: 14,3 kg w 2,5 miesiąca

We wrześniu 2016 roku Shailesh był świadkiem, jak jego młodszy brat, który ważył 145 kg, przeszedł operację bariatryczną. "Mój brat został wprowadzony na ścisłą dietę po operacji i to było wtedy, kiedy zdecydowałem, że jeśli muszę schudnąć, zrobię to w naturalny sposób. Po tym wszystkim, jaki był sens poddawania się tak drogiej procedurze, kiedy w końcu sprowadza się ona do tego samego - rygorystycznej diety?" - mówi 32-latek, który ważył wtedy 106 kg.

Shailesh wkrótce rozpoczął katorżniczy reżim dietetyczny, aby zredukować tkankę tłuszczową. "Przez około siedem dni żyłem na niczym innym, jak tylko na szklance maślanki. To pomogło mi stracić prawie 4 kg. Ale ku mojemu przerażeniu, badania wykazały, że utrata wagi poprzez takie crash diety przynoszą więcej szkody niż pożytku dla zdrowia" - mówi.

To było mniej więcej w tym czasie, że natknął się na HealthifyMe podczas wyszukiwania aplikacji do odchudzania i zarejestrował się na nim. Wkrótce potem zadzwonił do niego trener HealthifyMe. "Trener szczegółowo wyjaśnił szkodliwe skutki stosowania diet awaryjnych i powiedział mi, że w końcu odzyskam wagę w mgnieniu oka". Rozmowa przekonała Shailesha o fachowości i kompetencjach trenerów HealthifyMe i dał się zapisać na pakiet premium.

'Wcześniej wyczerpałbym się zbyt szybko zbyt szybko, ale teraz, gdy zacząłem ćwiczyć, czuję się bardziej energiczny niż kiedykolwiek'.

Zawsze cięższy, brak aktywności fizycznej i objadanie się spowodowały, że Shailesh w ciągu ostatnich pięciu lat przybrał na wadze 106 kg. W wyniku tego łatwo się męczył. Ten fakt w połączeniu z doświadczeniem jego brata zmotywował go do ścisłego przestrzegania reżimu treningowego i osiągnięcia sukcesu w programie odchudzania. "Nie cierpiałem na żadne problemy zdrowotne jako takie, ale odczuwałem brak wytrzymałości. Regularna gra w krykieta - z rodziną i przyjaciółmi - stała się męczącym zajęciem. To również uniemożliwiło mi cieszenie się sobą podczas rodzinnych wakacji i urlopów" - mówi, dodając, że ćwiczenia sprawiły, że jest bardziej energiczny.

Po dołączeniu do HealthifyMe w październiku, Shailesh został poddany podstawowemu treningowi na siłowni przez trenera fitness Sreemanth Desai, podczas gdy jego dieta była monitorowana przez dietetyka Hiral Patel. Ponieważ zaczął tracić te dodatkowe centymetry, Shailesh został stopniowo poproszony o przejście na średniozaawansowany poziom treningu. "Obecnie ćwiczy w systemie push-pull. Oznacza to, że jednego dnia wykonuje ćwiczenia pchające, a drugiego ciągnące, przeplatane ćwiczeniami cardio i ćwiczeniami nóg" - mówi Sreemanth.

Rutyna Shailesha wymaga zmiany. "Jego ciało, w wyniku przyzwyczajenia się do treningów, osiągnęło plateau. Wkrótce wprowadzimy go na trening supersetowy, który obejmuje trening dwóch przeciwstawnych par mięśni bez przerw między nimi, zwiększając w ten sposób intensywność treningu" - wyjaśnia Sreemanth.

'Zwracam uwagę na to, aby jeść wszystkie moje posiłki na czas, a kolacja nie później niż o 20:00'.

Program odchudzania wprowadził Shailesha do zdrowego stylu życia. Typowy dzień dla niego zaczyna się teraz od filiżanki zielonej herbaty z cytryną, po czym udaje się na siłownię, gdzie ćwiczy przez półtorej godziny. Po powrocie z siłowni wypija szklankę mleka z kurkumą, a następnie je śniadanie, na które składają się takie potrawy jak moong dal chilla, poha lub owies.

W biurze zjada poranną przekąskę owocową wraz z prażoną chana lub maślanką. Lunch zazwyczaj składa się z sałatki, dania warzywnego z dwoma chapattis i dal. Wieczorem zapewnia sobie makhana, pieczoną chana lub szklankę maślanki. "Staram się jeść wszystkie posiłki na czas, a kolację jem nie później niż o 20:00", mówi, dodając, że jego kolacja zawiera mieszane warzywa, sałatki, kiełki lub niskotłuszczowy paneer i nie zawiera zbóż.

Moja utrata wagi zwiększyła moją pewność siebie! Teraz nie czuję się już skrępowany i nie czuję się niezręcznie, gdy muszę wychodzić przed ludzi".

Shailesh jest szczęśliwy z powodu komplementów, które otrzymuje. Dzięki temu, że straciłem na wadze, moja pewność siebie wzrosła i nie czuję się już skrępowany ani nie czuję się niezręcznie w tłumie" - mówi.

Poza tym cieszy go również fakt, że znów może kupować gotowe ubrania. "Wreszcie można znaleźć ubrania, które na mnie pasują" - uśmiecha się. Przed nim jeszcze długa droga do osiągnięcia docelowej wagi 70-75 kg, którą Sreemanth uważa za możliwą do zrealizowania w ciągu najbliższych czterech do sześciu miesięcy, jeśli pozostanie zaangażowany i oddany.

W rzeczywistości, zaangażowanie i poświęcenie zawsze były mocnymi stronami Shailesha. "Większość zasług należy przypisać Shaileshowi, który zdołał zachować zaangażowanie podczas całej swojej podróży do utraty wagi. Jeśli ktoś jest zdyscyplinowany, zaangażowany i oddany swojej diecie i treningowi, może schudnąć, i to właśnie widzieliśmy u Shailesha" - zeznaje Sreemanth.

Zainspirowany podróżą Shailesha w kierunku utraty wagi? Nasi trenerzy mogą pomóc i tobie.

Zastrzeżenie: Wyniki mogą się różnić w zależności od Ciebie. Pozwól nam pomóc określić najlepsze podejście dla Ciebie, aby osiągnąć swój cel.

Stań się fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tags: Crash dietaDietaĆwiczenia rutynaZmiana życia transformacja utrata wagi